• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Патріотичне виховання юного покоління

Сто років тому відбулась одна з найтрагічніших подій в історії нашої країни. Українські студенти віддали своє життя, аби захистити Київ від наступу більшовиків. Сьогодні складається враження, що історія повторюється. Принаймні так вважає більшість українців. Однак факт залишається фактом, цей бій залишив неабиякий слід в нашій національній пам’яті.
29 січня 2019 року в Яготинському НВК №2 до Дня пам’яті Героїв Крут було проведено ряд заходів:

- для учнів 8-9 класів учнями 11 класу, членами учнівського самоврядування, було проведено лінійку приурочену 100-річчю з дня історичних подій під Крутами «Пам’яті тридцяти…»

- учні 9-В класу та вчитель історії Любенко Л.М. підготували волонтерську акцію «Крути… Крути – слава України» для учнів 1-11 класів. Учні доповідали про ті події та розповідали слухачам історичні факти про бій під Крутами.

- з метою виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму та відповідального ставлення до майбутнього вчителем Захисту Вітчизни Шевченком В.В. та працівником військового комісаріату, старшим сержантом Мироновичем В.Г. для учнів 10-11 класів було проведено військовий вишкіл «Я патріот!». Учні взяли участь у військово – історичній вікторині та мали змогу ознайомитися з будовою деяких із видів військової зброї.
/Files/photogallery/719/DSC01910.JPG

Звіт про реалізацію національно-патріотичного

виховання в Яготинському НВК №2

Становлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, її духовну культуру й визначають основні напрями виховної роботи з учнями та модернізації навчально-виховного процесу.

Тому національно-патріотичне виховання учнів – важлива складова формування свідомої розвиненої особистості, яка здатна переосмислити уроки минулого, сприяти формуванню сучасного позитивного іміджу країни, знати та вивчати історію свого краю. Враховуючи особливості поточного навчального року, суспільно-політичні умови, в яких перебуває наша держава, виховання свідомих громадян своєї країни, формування у них почуття національної гідності та патріотизму, відповідальності за майбутнє України, ознайомлення з прикладами відданого служіння своєму народу набуває першочергового значення для кожного вчителя. Відповідно методичних рекомендацій з патріотичного виховання (Лист МОН України від 27.11.2014р.№ 1/9-61), патріотичне виховання має наскрізно пронизувати весь навчально-виховний процес, органічно поєднувати національне, громадянське, моральне, родинно-сімейне виховання, сприяти формування у дітей та їх батьків національних та загальнолюдських цінностей.
Національно - патріотичне виховання в Яготинському НВК №2 здійснюється на всіх етапах навчання, забезпечує всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу учнів , їх духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.
Напрямками роботи в школі з національно-патріотичного виховання є:
− формування патріотизму, відповідальності за долю нації, держави;
− виховання розуміння високої цінності українського громадянства, внутрішньої потреби бути громадянином України;
− формування поваги до Конституції України, державної символіки: Герба, прапора, Гімну України;
− збереження і продовження українських культурно - історичних традицій;
− виховання шанобливого ставлення до рідних святинь, української мови, історії;
− формування національної свідомості, людської гідності, любові до рідної землі, родини, народу;
− формування соціальної активності;
− виховання правової культури особистості;
− формування й розвиток духовно-моральних і загальнолюдських цінностей;
− формування в учнів потреби до праці як першої життєвої необхідності, високої цінності й головного способу досягнення життєвого успіху;
− сприяння розвитку фізичного, психічного та духовного здоров’я, задоволення естетичних та культурних потреб особистості;
− виховання здатності протидіяти проявам аморальності, правопорушень, бездуховності, антигромадській діяльності.
У школі активно ведеться робота з національно – патріотичного виховання.

У 2017-2018 навчальному році було проведено ряд заходів:

1. Покладання квітів до Братської могили працівників цукрозаводу, які загинули в роки Другої Світової війни, з нагоди 74-роковин з дня визволення міста Яготина.

2. До Міжнародного дня миру флешмоб «Миру нам сьогодні треба».

3. Участь у районному фестивалі дитячої патріотичної пісні в рамках відзначення Дня бійця територіальної оборони в Київській області.

4. Благодійний ярмарок-продаж. Кошти, виручені під час ярмарки, направлені на допомогу воїнам АТО. Святковий концерт до Дня захисника України і Дня українського козацтва.

5. Літературна композиція до 84 – роковин Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору.

6. Військово – спортивні змагання між шкільними командами з нагоди Дня Збройних Сил України.

7. Збір та відправлення гуманітарної допомоги в зону АТО до Дня Збройних Сил України.

8. Фотофлешмоб та урочиста лінійка «Україна єдина» до Дня Соборності України.

9. Лінійка пам’яті до Дня вшанування Героїв Крут. Учнівська конференція для учнів 9-11 класів «Над Крутами - круки».

10. Урок – реквієм до 32-ї річниці Чорнобильської трагедії (7-8 кл.). Зустріч із головою районної організації ветеранів та інвалідів – чорнобильців Юрченко М.М.

11. Відзначення Дня Пам’яті та примирення. Покладання квітів до Меморіалу пам’яті працівникам цукрозаводу, які загинули в роки Другої Світової війни. Участь у районній акції «Пам’яті сув’язь».

12. Члени патріотичного гуртка «Патріот» в рамках акції «Недільні обіди у шпиталі» відвідали воїнів АТО, які перебувають на лікуванні у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головному військовому клінічному госпіталі».

13. Флешмоб «Рушник щасливої родини» до Міжнародного Дня сім’ї.

У 2018 – 2019 н. р.

1. Прибирання місць поховань загиблих воїнів. Лінійка пам’яті та покладання квітів до Братської могили з нагоди 75-ї річниці з дня визволення міста Яготина від нацистів.

2. До Дня українського козацтва та Дня захисника України спортивно – патріотичне свято «Марш патріотів».

Досвід роботи нашої школи показує, що тільки тісна співпраця вчителів, учнів, батьків та громадськості, яка проводиться систематично, цілеспрямовано і наполегливо може виховати справжнього громадянина, готового до захисту своєї Вітчизни.

/Files/images/patrot/6 грудня 1.jpg/Files/images/patrot/6 грудня 2.jpg/Files/images/patrot/6 грудня 3.jpg/Files/images/patrot/6 грудня 4.jpg/Files/images/patrot/Відкриття Меморіальної дошки Домашенку О. 1.JPG/Files/images/patrot/Відкриття Меморіальної дошки Домашенку О. 2.JPG/Files/images/patrot/Волонтерська акція до Дня пам\'яті Героїв Крут.JPG/Files/images/patrot/Вручення подарунку воїну АТО Краслянському Дмитру.JPG/Files/images/patrot/Госпіталь 1.JPG/Files/images/patrot/госпіталь 2.JPG/Files/images/patrot/День пам\'яті Небесної Сотні. Зустріч із воїном АТО Мордавченко А.С..JPG/Files/images/patrot/Джура 1.jpg/Files/images/patrot/Джура 2.jpg/Files/images/patrot/Загальношкільна акція Мак Пам\'яті.JPG/Files/images/patrot/Захід до дня Українського козацтва.JPG/Files/images/patrot/Збір гуманітарної допомоги в зону АТО.JPG/Files/images/patrot/Зустріч з Юрченком М.М..jpg/Files/images/patrot/Зустріч із воїнами-інтернаціоналістами.JPG/Files/images/Лінійка до Дня Пам\'яті та Примирення.JPG/Files/images/Майстер клас Символ пам\'яті - червоний мак.jpg/Files/images/Привітання ветерана війни Лупи І.М. з Днем Перемоги.jpg/Files/images/Рушник щасливої родини.JPG/Files/images/Урок Захисту Вітчизни 1.JPG/Files/images/Урок Захисту Вітчизни 2.JPG/Files/images/Покладання квітів до Меморіалу загиблим працівникам цукрозаводу.jpg/Files/images/Покладання квітів до Стели пам\'яті Чорнобильської трагедії.JPG/Files/images/Покладання квітід до Меморіальної дошки Домашенку О..JPG/Files/images/Урок-реквієм до Дня пам\'яті Небесної Сотні.JPG/Files/images/Участь у районному заході присвяченому Шевченківським дням.JPG/Files/images/Учнівськ конференція Над Куртами - Круки.JPG/Files/images/Учнівське самоврядування у гостях в Лупи І.М..jpg/Files/images/Флешмоб до Дня Миру.JPG/Files/images/Шахар\'янц А. на зустрічі із учнями школи.JPG/Files/images/Шевченківські дні у школі.JPG/Files/images/Ярмарок 1.JPG/Files/images/Ярмарок 2.JPG

12 лютого, напередодні 26 – ої річниці виводу військ з Афганістану, в Яготинському НВК №2 відбулася тепла зустріч учнів 8 – 11 класів із земляками - воїнами афганської війни, яка була присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав (15 лютого).

Ця зустріч зібрала повний зал гостей, учнів, вчителів та працівників школи, вчителі, які перебувають на заслуженому відпочинку. До школи завітали гості, воїни - інтернацілналісти: Ляшенко Віктор Степанович – голова районної ради ветеранів війни і праці, Процик Микола Іванович – голова районної спілки воїнів – інтернаціоналістів, Козинець Сергій Костянтинович та Зусик Олексій Іванович. Також на заході був присутній голова міської ветеранської ради – Колесник Олександр Костянтинович.

Зустріч пройшла у форматі концерту, адже до школи завітав чудовий колектив, народний аматорський хор «Джерело» Сулимівського сільського клубу. Керівником і баяністом цього колективу є творчий і невтомний Кутєпов Володимир Петрович.

До аматорів народної творчості також долучились і діти, учні школи, які подарували всім присутнім чудові концертні номери.

Всі присутні, а особливо діти, залишились під враженням від цієї надзвичайно цікавої і пізнавальної зустрічі, адже кожен мав змогу в котре доторкнутися до історії та живого джерела української пісні.

/Files/images/zustrch/Школа №2.Афган.Хор. 007.jpg/Files/images/zustrch/Школа №2.Афган.Хор. 019.jpg/Files/images/zustrch/Школа №2.Афган.Хор. 076.jpg/Files/images/zustrch/Школа №2.Афган.Хор. 086.jpg/Files/images/zustrch/Школа №2.Афган.Хор. 154.jpg

Напередодні Дня визволення міста Яготина (21 вересня) та Дня партизанської слави (22 вересня) у Яготинському НВК №2 проведено ряд тематичних виховних заходів. Учні 9-11 класів на дому привітали зі святом ветеранів війни і праці, учасників бойових дій в роки Великої Вітчизняної війни, які проживають у мікрорайоні школи та Яготинського цукрозаводу: Косогора М.Ф., Пунтуса М.С., Лупу Г.М., Куща М.М., Редьку В.М.

Учні 6 класів (класні керівники Задоя В.А., Бранець О.І., Цигипа Л.М.) провели лінійку мужності біля братської могили загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної війни, що знаходиться на території Яготинського цукрозаводу, із участю ветерана війни, учасника бойових дій, сина полку реактивних установок «Катюша» Редьки В.М.

Ветеран та учні поклали квіти до братської могили та пам’ятника загиблих воїнів, Пам’ятного Знаку робітникам Яготинського цукрозаводу, які загинули на фронтах ВВВ.

/Files/images/15_jovtnya/IMGP4279.JPG/Files/images/15_jovtnya/IMGP4277.JPG/Files/images/15_jovtnya/IMGP4273.JPG/Files/images/15_jovtnya/IMGP4268.JPG/Files/images/15_jovtnya/DSC06292.JPG/Files/images/15_jovtnya/IMG_20140919_100235.jpg/Files/images/15_jovtnya/SAM_8425.JPG

Провідною темою на урочистій лінійці з нагоди Дня Знань, яке відбулося в Яготинському НВК №2 було патріотичне спрямування, виховання юних громадян України у дусі патріотизму, любові до рідної землі та готовності до її захисту. Всі присутні на лінійці урочисто і піднесено співали Державний Гімн України, Гімн школи. Традиційно і урочисто на лінійку було внесено Державний Прапор України та Прапор школи, покладено квіти до братської могили та пам’ятника загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної війни та Пам’ятного Знаку загиблих у війні робітників Яготинського цукрозаводу.

/Files/images/1_ver/IMGP3954.JPG

/Files/images/1_ver/IMGP3950.JPG

/Files/images/1_ver/IMGP3942.JPG

/Files/images/1_ver/IMGP3935.JPG

/Files/images/1_ver/IMGP3930.JPG

Згідно наказу департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, доручення голови Київської обласної державної адміністрації, наказу відділу освіти Яготинської РДА та з метою виховання в школярів шанобливого ставлення до державних символів України із 13 січня 2014 року в Яготинському НВК №2 навчальний тиждень розпочинається з проведення урочистої лінійки та щоденні заняття з виконанням Державного Гімну України і підняття Державного Прапора України.

/Files/images/den_sobornost/IMGP3447.JPG

/Files/images/gmn/IMG_3078.JPG
/Files/images/gmn/IMGP3441.JPG
/Files/images/gmn/IMGP3444.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 925

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Лютий 2023 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728